wait please
شکیبا باشید
خانهmap dividerآرشیو اخبارmap divider11دقیقه از وقت دنیا برای ایران
11دقیقه از وقت دنیا برای ایران
11دقیقه از وقت دنیا برای ایران

یک گروه جوان از راهنمایان گردشگری ایران به پراگ، پایتخت فرهنگی اروپا رفته‌اند تا راهنمایان سراسر جهان را برای سال 2017 به ایران دعوت کنند.

به گزارش خبرنگار گردشگری ایسنا‌، کنوانسیون بین‌المللی راهنمایان گردشگری از 26 ژانویه (ششم بهمن‌ماه) در شهر پراگ‌، برپا شده که تا 30 ژانویه، جمعه 10 بهمن‌ماه ادامه دارد و 350 راهنما از 41 کشور دنیا در این رویداد مهم جهانی شرکت کرده‌اند تا ضمن دیدار از پایتخت فرهنگی اروپا‌، میزبان سال 2017 را نیز مشخص کنند.

ایران به همراه دو رقیب دیگرش، یعنی سنگاپور و دانمارک در این چند روز فرصت دارد تا با معرفی اثرگذار خود‌، آرای نصف بیشتر اعضا را کسب کند و میزبان نهایی سال 2017 راهنمایان گردشگری جهان مشخص شود.

تعدادی از اعضای کانون سراسری انجمن‌های صنفی راهنمایان تور به نمایندگی از کشور ایران در این کنوانسیون بین‌المللی شرکت کرده‌اند و معرفی ایران را با نمایش فیلمی 11 دقیقه‌ای به کارگردانی مسیح شریف و مجید عرفانیان و تصویربرداری میثم کزازی انجام داده‌اند. این فیلم نمایشگر ظرفیت‌ها و جاذبه‌های گردشگری ایران به انگیزه‌ی تغییر ذهنیت راهنمایان گردشگری سراسر جهان نسبت به کشورمان است.

 خبر از پراگ رسیده که استقبال از برنامه معارفه‌ی ایران خوب بوده و بعضی از شرکت‌کنندگان از همین حالا برای آمدن به ایران‌، علاقه‌ نشان داده‌اند و بعضی‌ها هم هنوز تردید دارند؛ اما گروه ایران که به جوانانی خوش‌تیپ در این کنوانسیون معروف شده‌اند‌، رایزنی‌های خود را تا روز رای‌گیری (امروز پنجشنبه) ادامه خواهند داد تا میزبانی 2017 را به‌دست آورند.

پیش از آغاز این کنوانسیون در پراگ‌، جمعی از راهنمایان ایرانی و گردشگران خارجی در کمپین com2iran# پیام‌ها و دعوت‌های دوستانه‌ی خود را به صورت فیلم برای دنیا ارسال کردند. سه‌شنبه شب هم تعداد دیگری از راهنمایان گردشگری در باغ موزه قصر گردهم آمدند تا دعوتنامه‌ی دیگری را در قالب فیلمی دو دقیقه‌ای از ایران برای راهنمایان جهان بفرستند.

کنوانسیون راهنمایان گردشگری هر دو سال یک بار در یکی از کشورهای عضو برگزار می‌شود. سال 2013 تصمیم گرفته شد پراگ میزبان راهنمایانی از سراسر جهان باشد که هم‌اکنون 350 راهنما از 41 کشور عضو فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری که جمعا 50 عضو دارد، در پایتخت فرهنگی اروپا به سر می‌برند تا برای میزبان سال 2017 نیز تصمیم بگیرند.

گروه ایران با استناد به جشن راهنمایان گردشگری که هر سال همزمان با روز جهانی راهنمایان در اسفندماه برگزار می‌شود و هر سال شهری از ایران میزبان صدها راهنمای گردشگری است‌، به این کنوانسیون پیام داده‌اند که ایران توانایی میزبانی از هزار راهنمای گردشگری از سراسر جهان را دارد.

 به اعتقاد گروه ایران، حضور در این کنوانسیون بهترین فرصت برای تبلیغ ظرفیت‌های گردشگری ایران و فراخواندن گردشگران جهان به کشورمان است و میزبانی این کنوانسیون نیز از آن جهت اهمیت دارد که پیام دوستی و امن بودن ایران را به دنیا مخابره می‌کند. این در حالی است که نمایندگان ایرانی بدون حمایت خاصی از جانب دولت در این مراسم شرکت کرده‌اند تا رای جهان را نسبت به ایران تغییر دهند.

منبع : جامعه راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی

iran tourist guide association

اکنون با بیش از چهار دهه تجربه، دیگر فقط عرضه کننده یک کالا نیست، بلکه نمادی از یک برند فاخر و خوش نام ایشان هستند را در طراحی‌های خود مدنظر قرار دهد. هاکوپیان سال‌هاست در طراحی و تولید به آفرینش زیبایی می‌اندیشد. چرا که خریداران امروزی خواهان سفارشی شدن تولیدات همراه با احساس هنری هستند.

آدرس: خیابان ولیعصر سه کوچه بالاتر در سمت شرقی، کوچه فخاری، پلاک ۳۰.  واحد ۱۲

عضویت در خبرنامه
© کلیه حقوق معنوی وب سایت متعلق به itga می باشد. طراحی شده توسط طراحی فروشگاه اینترنتی داتک
شکیبا باشید ...