wait please
شکیبا باشید
خانهmap dividerآرشیو اخبارmap dividerجشن روز جهانی راهنمایان تور در مشهد
جشن روز جهانی راهنمایان تور در مشهد
جشن روز جهانی راهنمایان تور در مشهد

هشتمین گردهمایی و جشن روز جهانی راهنمایان تور سراسر کشور روز 28 بهمن ماه در مشهد برگزار می‌شود.

هشتمین گردهمایی و جشن روز جهانی راهنمایان تور سراسر کشور روز 28 بهمن ماه در مشهد برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ 21 فوریه (دوم اسفندماه) در تقویم جهانی به نام «راهنمایان تور» ثبت شده است. از هشت سال پیش راهنمایان تور در ایران چنین روزی گردهم می‌آیند تا ضمن مرور و انتقال دانش و تجربیات خود، زیرساخت‌های گردشگری را در هر شهر ارزیابی و در مشارکتی مبتکرانه و خلاقانه به توسعه صنعت گردشگری کمک کنند.

این جشن تا به حال در تهران، یزد، تبریز، رامسر، خوزستان، آذربایجان غربی و کرمان با حضور صدها راهنمای تور ایرانی برگزار شده است.

«سیدعلی نبوی»، رییس هیات مدیره انجمن صنفی راهنمایان خراسان رضوی درباره هشتمین جشن راهنمایان تور که قرار است به میزبانی خراسان رضوی باشد، به خبرنگار گردشگری ایسنا گفت: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته در جشن هشتم، یک‌هزار مهمان شرکت خواهند کرد که از این میان 700 تن راهنمای تور و باقی مهمانان از مقامات و مسوولان سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و دیگر فعالان این صنعت خواهند بود.

او با بیان اینکه این جشن از روز 27 بهمن ماه آغاز می‌شود و تا یکم اسفندماه ادامه دارد، افزود: در جشن امسال سعی می‌شود نمایندگانی از سازمان جهانی جهانگردی و فدراسیون جهانی راهنمایان تور و سفیران کشورهای خارجی مقیم ایران حضور داشته باشند، چرا که رویکرد جشن امسال احیای جاده ابریشم، معرفی مقاصدی چون خراسان بزرگ و مسیر ولایت است.

وی اضافه کرد: مشهد برای سال 2017 میلادی پایتخت فرهنگی جهان اسلام معرفی شده و این گردهمایی بزرگ می‌تواند در معرفی و ارزیابی سطح کیفی خدمات آن نقش موثری داشته باشد.

نبوی در ادامه با اشاره به ضعف خدمات و زیرساخت‌ها در برخی مقاصد گردشگری گفت: جشن راهنمایان تور امسال با توجه به زیرساخت‌های مناسب شهر مشهد قطعا در بالاترین سطح خدمات برگزار می‌شود، برای همین تعداد روزهای این جشن بیشتر از هر سال درنظر گرفته شده و برخلاف سال‌های گذشته اقامت همه مهمانان در یک هتل خواهد بود.

به گفته او، برگزاری کارگاه‌های آموزشی، بازدید از حرم امام‌رضا (ع)، آرامگاه فردوسی در توس و شهر نیشابور و همچنین شرکت در تورهای انتخابی از جمله برنامه های هشتمین جشن راهنمایان تور خواهد بود.

منبع : جامعه راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی

iran tourist guide association

چگونگی شکل گیری جامعه راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی

ایده اولیه تشکیل جامعه راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی از سال 1380توسط ده نفر از راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی شکل گرفت. پس از انجام تدارکات اولیه در تیر ماه 1382، اولین جلسه مجمع عمومی برای تاسیس جامعه و  انتخاب هیات مدیره در تهران تشکیل گردید. تا کنون هفت دوره انتخابات هیات مدیره انجام شده است. اعضای هیات مدیره جامعه متشکل از نه نفر اصلی ، دو نفر علی البدل، سه نفر بازرس اصلی و یک نفر علی البدل است. اعضای هیات مدیره برای مدت دو سال و بازرسان برای مدت یک سال انتخاب می شوند.

اعضای کنونی جامعه بالغ بر 886 نفر می باشدکه از تهران و شهرستانها به عضویت جامعه در آمده اند.

جامعه راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی دارای مجوز فعالیت از سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی وگردشگری می باشد که به ثبت رسمی رسیده است.

نشانی: تهران، بالاتر از میدان ونک، کوچه شهید فخاری، پلاک 30، طبقه سوم، واحد 12 تلفن: 88913488

عضویت در خبرنامه
شکیبا باشید ...